Warsztaty Liturgiczno - Muzyczne "Gaudete et cantate Deo"w Gorzowie Wlkp.

Iwona Bańdziak


Iwona Bańdziak - nauczyciel i pedagog. Od 20 lat pracuje z młodzieżą i dziećmi gorzowskich szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Opiekun artystyczny i naukowy finalistów, konkursów wokalnych i wiedzy o sztuce.

Długoletnia animatorka muzyki chóralnej w Gorzowie Wielkopolskim. Z jej inicjatywy zawiązany został pierwszy w mieście i województwie chór szkolny na poziomie ponadgimnazjalnym, który ma swoją siedzibę w gorzowskim II Liceum Ogólnokształcącym.

Dyrygentka i kierownik artystyczny parafialnego chóru „Gaudete” działającego przy parafii Pierwszych Męczenników Polski, który na trwałe wpisuje się w cykliczne obchody uroczystości patriotycznych i religijnych w mieście. Pod jej kierunkiem chóry uczestniczyły w oprawie liturgicznej Ingresu bp. Ordynariusza Diecezji Zielonogórsko – Gorzowskiej Tadeusza Lityńskiego.

Od 2001 roku pracuje jako organistka w parafii pw. Pierwszych Męczenników Polski w Gorzowie. Od 2014 r. pełni również funkcję wiceprezesa Stowarzyszenia Miłośników Muzyki Chóralnej w Gorzowie Wlkp.