Warsztaty Liturgiczno - Muzyczne "Gaudete et cantate Deo"w Gorzowie Wlkp.

Paweł Bębenek


Paweł Bębenek - muzyk, śpiewak, kompozytor, dyrygent, ściśle związany ze środowiskiem muzycznym przy krakowskim klasztorze dominikanów. Z muzyką liturgiczną zetknął się w 1990 roku, początkowo jako chórzysta. W 1993 roku rozpoczął pracę z “Bractwem Lutni z Dworu na Wysokiej", z którym występował podczas wielu koncertów i festiwali w kraju i za granicą.

Zajmuje się muzyczną tradycją Kościoła, jest autorem wielu kompozycji autorskich oraz aranżacji dawnych pieśni kościelnych. Nakładem wydawnictwa Edycja Świętego Pawła wydał dwie płyty autorskie: Dzięki Ci Panie, Msza o Miłosierdziu oraz Boże mój szukam Ciebie. Nakładem Dominikańskiego Ośrodka Liturgicznego w 2009 r. została wydana płyta z kolędami pt. Gdy się rodzi Zbawca świata. Jednym z najnowszych jego dzieł jest “Jutrznia za nienarodzonych”.

Sam mówi, że jego muzyka jest efektem poszukiwania Boga Stwórcy i zachwytu nad Jego majestatem. Współpracował z wieloma osobami zajmującymi się muzyką dawną i liturgiczną, m.in. z Antonim Pilchem (“Bractwo Lutni”), Marcinem Bornus-Szczycińskim (“Bornus Consort”), Stanisławem Szczycińskim (“Mikroklimat”), Taivo Niitvägi (“Linnamuusikud”, Tallin), Andriejem Kotowem (“Sirin”, Moskwa), Aleksandrem Tomczykiem (“Studium Musicae Cracoviensae”, Kraków) oraz Marcinem i Janem Pospieszalskimi. Jego zaangażowanie w środowisko muzyczne przy krakowskim klasztorze oo. Dominikanów zaowocowało wieloma wspólnymi liturgiami, a także powstaniem musicalu Zazdrosna Miłość.

Od wielu lat poświęca się prowadzeniu warsztatów muzyki liturgicznej w kraju i za granicą.

Źródło : www.pawelbebenek.pl

Źródło : www.wlm.strzelce.pl/